فرآیند دریافت ویزای یونان مستلزم طی کردن مراحلی است و باید مدارک زیادی را برای آن آماده کرد. به طور کلی برای شروع فرآیند دریافت ویزای یونان، باید از سفارت مربوط به این کشور یک وقت مناسبی درخواست کرد و تا زمان تاریخ مصاحبه مدارک مورد نیاز به طور کامل و جامع تکمیل شود.

مهم ترین نکته در زمینه دریافت ویزای یونان، توجه به برنامه زمانی و تکمیل کردن تمامی مدارک می باشد، چرا که اگر نقصی در مدارک وجود داشته باشد و یا برنامه های زمانی به گونه ای باشد که فرد متقاضی نتواند به موقع در روز مصاحبه حاضر شود، درخواست او لغو خواهد شد و فرد متقاضی باید بار دیگر اقدام به تعیین وقت از سفارت یونان نماید.

انواع ویزای کشور یونان
دولت کشور یونان ویزاهای گوناگونی را با توجه به هدف متقاضیان برای سفر کشور یونان در نظر گرفته است که این ویزاها شامل موارد زیر می باشد:
ویزای توریستی کشور یونان
ویزای مربوط به دیدار خانواده و دوستان در کشور یونان
ویزای تجاری کشور یونان
ویزای مربوط به کودکان با سن کمتر از هجده سال
ویزای مربوط به افرادی که شهروندان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستند.
بنابراین هر فردی که قصد سفر به این کشور را دارد باید در ابتدا هدف خود را از سفر به یونان مشخص نماید و بر اساس آن اقدام به تعیین وقت سفارت و دریافت ویزای یونان نماید.

برای دریافت ویزای یونان چه مراحلی باید سپری شود؟
اگر شما قصد سفر به کشور دیدنی و جذاب یونان را دارید، در ابتدا باید قصد و هدف خود را از سفر به این کشور مشخص نمایید تا بتوانید بر اساس آن نوع ویزای مورد نیاز خود را تعیین نمایید. در مرحله بعد باید فرم مخصوص ویزای یونان را پر کنید. لازم به ذکر است که بعد از پر کردن فرم درخواست، حتماً یک نسخه کپی از آن تهیه کنید و در روز مصاحبه در سفارت یونان آن را به همراه خود داشته باشید. دریافت فرم تقاضای شما باید همراه با درخواست وقت سفارت باشد که مان آریاسان در این زمینه در خدمت شما قرار دارد تا با کمک کادر مجرب خود در مدت زمان خیلی کوتاهی وقت مناسبی را از سفارت این کشور برای انجام مصاحبه به سبب اخذ ویزای یونان دریافت نماید.

بعد از اینکه موفق به دریافت وقت سفارت از کشور یونان شدید باید در تاریخ و زمان مشخص با در دست داشتن تمامی مدارک و بدون هیچ گونه نقصی در مدارک، در سفارتخانه حاضر شوید، چرا که کوچکترین تأخیر در روز مصاحبه باعث می شود که زمان را از دست بدهید و مجبور به تعیین وقت دیگری برای انجام مصاحبه شوید که ممکن است مدت زمان خیلی زیادی طول بکشد.

منظور از تعیین وقت سفارت کشور یونان چیست؟
همانطور که گفته شد یکی از مراحل لازم برای دریافت ویزای یونان، تعیین وقت از سفارت مربوط به این کشور می باشد تا با مشخص کردن روز مصاحبه بتوانید ویزای یونان را برای سفر به این کشور اروپایی دریافت نمایید. اما تعیین وقت سفارت، کار راحت و آسانی نیست و نیاز به تجربه و همچنین صبر و حوصله زیادی دارد و باید با آرامش کافی تمام مراحل لازم را سپری کرد.
از این رو شما می توانید تمامی اقدامات مربوط به تعیین وقت سفارت و اخذ ویزای یونان را به مان آریاسان واگذار نمایید تا با کمک کادر مجربی که سالها در این زمینه تجربه دارند، در کوتاه ترین زمان ممکن وقت سفارت خود را دریافت نمایید و تنها کاری که شما باید انجام دهید، کامل کردن تمامی مدارک تا روز مصاحبه در سفارت می باشد، چرا که در صورت ناقص بودن مدارک به هیچ عنوان با درخواست شما موافقت نخواهد شد.

تعیین وقت سفارت و اخذ ویزای یونان
لازم به ذکر است که قبل از اینکه اقدام به تعیین وقت سفارت یونان نمایید؛ همانطور که گفته شد اول باید نوع سفر و هدفی که از سفرتان را دارید، مشخص نمایید و بعد از آن باید اقدام به تعیین وقت سفارت یونان نمایید. برای این کار باید فرم مربوط به تعیین وقت سفارت را با دقت کافی تکمیل نمایید.
اگر در نحوه پر کردن فرم درخواست وقت سفارت یونان، دچار مشکل شدید، مان آریاسان با کادر با تجربه خود آماده خدمت رسانی به شما است تا بتوانید بهترین وقت را برای مصاحبه جهت اخذ ویزای یونان دریافت نمایید. بعد از تکمیل و ارسال فرم، یک تاریخی برای مصاحبه شما تعیین می شود که حتماً باید خودتان در آن زمان در سفارت حاضر شوید و به هیچ وجه تصور نکنید که در صورت نداشتن وقت می توانید فرد دیگری را به جای خودتان برای انجام مصاحبه بفرستید. چرا که در روز مصاحبه نیاز به انگشت نگاری وجود دارد که به همین جهت لازم است خود شخص متقاضی شخصاً در روز وقت سفارت یونان در سفارت حاضر شود.

نکات مورد توجه در ارتباط با تعیین وقت سفارت کشور یونان
بعد از تعیین وقت سفارت و زمانی که بخواهید به سفارتخانه مراجعه نمایید، لازم است برخی از نکات را حتماً مورد توجه قرار دهید که برخی از این نکات شامل موارد زیر می باشد:
کودکان خردسال و افرادی که به سن قانونی نرسیده اند، حتماً باید به همراه والدین خود در روز وقت سفارت در سفارتخانه حاضر شوند.
بودن خود فرد متقاضی در روز تعیین وقت سفارت ضروری بوده و هیچ فردی دیگری نمی تواند به جای آن در سفارت حاضر شود.
اگر فردی دارای دعوتنامه باشد، حتماً باید دقت نماید که وقت سفارت خود را قبل از تاریخ دعوتنامه تعیین نماید، چرا که اگر روز مصاحبه بعد از تاریخ دعوتنامه باشد، دعوتنامه باطل می شود. بنابراین حتماً به این نکته توجه کنید تا بتوانید از دعوتنامه استفاده کنید و روند دریافت ویزای یونان را با سرعت بیشتری انجام دهید.
تمام موارد گفته شده باید به طور کامل رعایت شوند و علاوه بر این مدارکی که برای هر نوع ویزا مورد نیاز است باید به طور کامل تهیه شوند.

برای دریافت ویزای یونان چه مدارکی مورد نیاز است؟
تاکنون گفته شد که برای اینکه با درخواست شما موافقت شود، باید مدارک خود را تمام و کمال آماده کنید.
لازم به ذکر است که با توجه به نوع ویزایی که درخواست می دهید مدارکی که می خواهید نیز متفاوت خواهد بود، اما برخی از مدارک هستند که در همه نوع ویزا مشترک بوده و داشتن آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این مدارک شامل؛ شناسنامه، پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، عکس رنگی با ابعاد ۴٫۵*۳٫۵، داشتن گواهی اشتغال به کار برای کارمندان، داشتن گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و همچنین دانشجویان، رزرو بلیط هواپیما، برگه رزرو هتل، داشتن بیمه نامه مسافرتی و… می باشند.

مدت زمان صدور ویزای یونان
لازم به ذکر است که بعد از اینکه درخواست تعیین وقت خود را ارسال می کنید، باید صبر و حوصله داشته باشید تا بررسی های لازم را انجام دهد و تاییدیه لازم را برایتان ارسال نماید. ایمیلی که برایتان ارسال می شود حاوی پیامی مبنی بر تأیید و یا رد درخواست شما خواهد بود و اگر آنها برای تعیین وقت شما تاریخ دیگری را در نظر داشته باشند، حتماً شما را مطلع خواهند کرد. اما اگر سفارت خانه پیامی را برایتان ارسال نکرد، به منزله رد شما بوده و باید اقدامات مربوط به تعیین وقت سفارت به جهت دریافت ویزای یونان را بار دیگر انجام دهید، تا بتوانید تاریخ دیگری را برای وقت سفارت خود تعیین نمایید.
توجه داشته باشید در فرایند تکمیل فرم درخواست وقت سفارت، اطلاعات را به درستی وارد نمایید تا مجبور نشوید که تمامی اقدامات را مجدداً انجام داده و وقت خود را هدر بدهید. علاوه بر این به هیچ وجه سعی نکنید که در زمان مصاحبه اطلاعات دروغین بدهید، چرا که در صورت پی بردن به عدم صداقتتان به راحتی با درخواست دریافت ویزای شما مخالفت خواهد شد و باید تا مدت ها منتظر وقت دیگری برای سفارت باشید.

به طور کلی هر فردی که متقاضی دریافت ویزای یونان است باید ۳ ماه قبل از سفر، شروع به انجام اقدامات لازم برای دریافت ویزا نماید و کمترین زمان لازم برای اینکه سفارت اطلاعات شما را بررسی و ویزای یونان را صادر نماید، ۲ هفته می باشد. بنابراین با توجه به زمان بندی های گفته شده، برنامه ریزی هایتان را انجام دهید تا با کمبود وقت مواجه نشوید و تاریخ سفرتان را به زمان دیرتری موکول نکنید.

پرداخت هزینه های لازم برای تعیین وقت سفارت و دریافت ویزای یونان به چه صورت می باشد؟
روند پرداخت هزینه ها برای دریافت ویزای یونان، در ۲ مرحله انجام می شود. مرحله اول زمانی است که فرم تعیین وقت سفارت یونان را پر می کنید و تنها ۳ روز مهلت دارید که هزینه مربوطه را پرداخت نمایید. مرحله بعدی زمانی است که در سفارتخانه به سبب انجام مصاحبه حاضر می شوید و حتماً باید هزینه را به صورت نقدی و با واحد یورو بپردازید.

نکته بسیار مهمی که در رابطه با هزینه های سفارت وجود دارد، این است که اگر با درخواست شما به هر دلیلی موافقت نشود، هزینه ای که پرداخت کرده اید به هیچ عنوان برگردانده نخواهد شد و در صورتی که بخواهید اقدامات مربوط به تعیین وقت و دریافت ویزای یونان را مجدداً انجام دهید، باید بار دیگر هزینه های لازم را به صورت تمام و کمال پرداخت نمایید.

بنابراین برای اینکه به این وضعیت دچار نشوید، ریسک نکنید و مراحل را به دست کسانی بسپارید که سالها در این زمینه تجربه دارند و می توانند به شما کمک زیادی کنند. از این رو مان آریاسان برای انجام امور دریافت ویزای یونان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد تا بتواند راهنمایی های خوبی به شما ارائه دهد.

گردشگری چیستگردشگری همدانگردشگری مشهدگردشگری اصفهانگردشگری اردبیلگردشگری سلامتگردشگری تبریز گردشگری گیلانگردشگری شیرازگردشگری کاشانگردشگری استانبولگردشگری انزلیگردشگری اراکگردشگری ایلامگردشگری استان گیلانگردشگری اطراف اصفهاناز گردشگری سلامتبانک گردشگریجاذبه گردشگریگردشگری بازنشستگانگردشگری بروجردگردشگری بابلسرگردشگری باکوگردشگری بندر انزلیگردشگری بابلگردشگری بوشهرگردشگری بجنوردگردشگری بندرعباسبند ب گردشگریبند ب گردشگری چیستفروش بند ب گردشگریسامانه بند ب گردشگریمجوز بند ب گردشگری فروشیمدرک بند ب گردشگریموضوع بند ب گردشگریآموزش بند ب گردشگریبانک گردشگری بگردشگری پایدارگردشگری پزشکیگردشگری پاوهگردشگری پارسگردشگری پایدار روستاییگردشگری پاکدشتگردشگری تاریخی گردشگری تنکابنگردشگری تفریحیگردشگری تجاریگردشگری حلالگردشگری خراسان رضویگردشگری زیارتی گردشگری زیارتژورنال گردشگریژئوپلیتیک گردشگریگردشگری صنعتیگردشگری صرافیضعف گردشگری ایرانضعف گردشگری در ایرانضرورت گردشگری سلامتضوابط گردشگری سلامتضرورت گردشگری مذهبیگردشگری طبیعتگردشگری طبیعیظرفیت گردشگری ایرانظرفیت گردشگریظرفیت گردشگری در ایرانظرفیت گردشگری مشهدگردشگری غذاگردشگری غذا در ایرانگردشگری فرهنگیگردشگری فرهنگیانگردشگری کودکگردشگری کشاورزیگردشگری لاهیجانگردشگری گیلان رشت گردشگری گیلان تالشگردشگری نوینگردشگری و توسعهگردشگری و محیط زیستگردشگری و توسعه پایدارگردشگری ورزشیگردشگری و میراث فرهنگیگردشگری و اقتصادو گردشگری سازمان میراث فرهنگیگردشگری و معنویتگردشگری هوشمندگردشگری های مشهدگردشگری هرمزگانگردشگری هندگردشگری همراه بانکگردشگری هاگردشگری یک روزهرشته ی گردشگریرشته ی گردشگری در دانشگاهرشته ی گردشگری در هنرستانگردشگری 2020

تهیه و تنظیم : هیئت علمی و تحریریه آریاسان

منبع : www.khadamatvisa.com